Długopisy, wciąż skuteczny promocyjny produkt marketingowy

Wszędzie, gdzie idziemy, widzimy długopisy z logo i nawet ja byłem winny myśli, och, jeszcze jeden długopis, dlaczego ndostaną czegoś bardziej ekscytującego? Prawda jest taka, że długopisy są nadal niezwykle skutecznym produktem marketingowym. Ludzie biorą długopisy, trzymają je w torebce, samochodzie lub lądują w ich biurze lub domu, gdzie członek rodziny lub współpracownik kończy z nimi, używają go przez chwilę i przechodzi do następnej osoby. Z jakiegoś powodu ludzie nie szanują długopisów jako „czyjejś własności”, więc nie zastanawiają się dwa razy przed odejściem z długopisem, w rzeczywistości większość nawet nie zdaje sobie sprawy, że to robi. Choć to głupie, jest to świetny marketing, ponieważ ludzie rozpowszechniają twoje logo w każdym miejscu, nie mógłbyś uzyskać tak dużej ekspozycji z żadnym innym produktem, nawet gdybyś spróbował!

visit https://zapisany.pl/

W naszej firmie każdy sprzedawca ma swoje ulubione przedmioty do pokazania klientom, jeden odmawia pokazania długopisów, bo uważa, że są nudne, a my mamy tyle fajnych produktów do zaprezentowania. Inną nazywamy królową piór, ponieważ każdego roku sprzedaje tysiące piór. Znajomość niektórych statystyk dotyczących używania długopisów może zmienić zdanie na temat prezentowania długopisów klientom. W końcu prawie wszyscy używają długopisów na co dzień, a większość klientów może gdzieś zmieścić długopis w swoim budżecie, nawet jeśli muszą korzystać z budżetu na materiały biurowe.

PPAI (Promotional Products Association International) przeprowadziło ankietę na temat używania długopisów i wykazało, że 73% ludzi zawsze nosi przy sobie przybory do pisania. 83% używa długopisów na co dzień i zatrzyma je i będzie z nich korzystać, jeśli zostaną im wręczone jako bezpłatny prezent. Czego chcieć więcej od produktu promocyjnego? Jeśli możesz uzyskać 83% retencji swojego przedmiotu, wiesz, że większość ludzi nie zamierza po prostu schować przedmiotu lub go rozdać. Długopisy są zarówno funkcjonalnym produktem, z którego wszyscy korzystają, jak i skutecznym produktem promocyjnym, dlatego ważne jest, aby każdemu klientowi dać kilka długopisów!

Kilka interesujących faktów, o których warto pomyśleć, prezentując długopisy lub inne przybory do pisania: Spośród osób ankietowanych na temat rodzajów przyborów do pisania, których używają na co dzień, 83% używa długopisów, jak wspomniano powyżej, ale 36% używa również ołówków, 31% używa zakreślaczy , 30% korzysta z długopisów żelowych, 25% z markerów, 20% z ołówków automatycznych, a 20% z piór kulkowych. Tak więc, jeśli ktoś chce czegoś nieco innego, w kategorii przyborów do pisania dostępne są inne opcje. Oczywiście, jak wszyscy w branży wiedzą, istnieją prawdopodobnie miliony opcji, które możemy przedstawić naszym klientom.